Fal Bakma
Fal Bak - Tarot Falı Bak
 
Kahve Falı Yorumlama

Fincan dibindeki telvenin ve kenarlarındaki telve kalıntılarının açık bir renk tonu çizmesi halinde bazı isteklerinizin gerçekleşeceğine yorumlar.

Telve fincan dibinde bir tümsek oluşturmuşsa sıkıntılarınız var demektir, ancak bu tümsek kenarlara doğru gidiek zayıflıyorsa sıkıntıların geçici olacağına işarettir. Gözünüzün önüne saati getirerek baktığınızda telvedeki tümsek hangi yöne yakınsa fincanın kenarlarında yapacağınız yorumlarda sıkıntı var anlamına gelir.

Kahve fincanı saat yönüne doğru yavas yavas çevirilerek fincan kenarları yorumlanmaya başlar. Telvenin damar şeklindeki bıraktığı izler yol anlamına gelir Misal olarak saat 10 yönünde bir kısa bir uzun yol var kısa Yol izi yakın zamanda bir yola çıkacağınıza, uzun yol izi ise epey bir müddet sonra yola çıkacağınıza yorumlar. Eğer yolun orta yerinde minik bir telve tümseği varsa ve yo1 bu tümsekten sonra da devam ediyorsa, o zaman yolculugunu daha sonra gerçekleşeceğine yorumlanır.

Eğer tümsek yolun sonunda ise, çıkacağınız yolculuktan kısmetle döneceğinize yorumlanır. Bu arada yolun uzunluğu kısmete ne zaman kavuşacağınıza dair ayrı bir işaret teşkil eder. Fincanı döndürmeye devam ettiğimizde iki insan gölgesi görüyorsunuz bunların kadın ya da erkek olduğunu tanımladıktan sonra bu kişilerin tarifle en uygun ve yakın zamanda ilişkide bulunduğunuz ya da epeydir görmediğiniz ancak tanıma uygun olarak yorumladığız kişi ile bir bağıntınız olacağıanlamına gelir. Tabi bu kişilerden biri siz ya da varsa eşiniz ya da sevgiliniz de olabilir.

Bir önceki yol yorumuna dönersek bu kişi ya da kişilerle yapacağınız bir yolculuk anlamına gelebilir. Eğer gölgeler birbirlerine bakar durumda iseler o kişilerin bir konuda hemfikir oldukları anlamına gelir. Eğer gölgeler ters istikamette duruyorsa yapılan yolculuktan sonra bir konuda anlaşmazlığa düşeceğiniz anlamına gelir.

Bu böyle saat yönüne doğru çevirerek gölgeleri yorumlayarak sürer.

TABAĞIN YORUMLANMASI

Sistem olarak aynen fincandaki gibi dört parçaya bölünerek saat yönü izlenir. Mesela fincanın dibindeki telve tümseğinde sıkıntı vardır, tabakta da tümsek varsa sıkıntıdan kurtulacaksınız anlamına gelir. Tabakta gördüğünüz gölgeyi tanımladıktan sonra açıklamasında nasıl yorumlanmış ise, fincan falının size o yönde bir olumluluk ya da olumsuzluk getireceğine yorulur. Gördüğünüz gölge tabağın olumlu ya da olumsuz kısımlarına göre yorumlanır. Bunun nasıl olacağına daha önceki tanımlara bakarak açıklayabiliriz.

Örneğin, fincan falınızda hemen elinize geçmesi gereken bir kısmete yorumlanır. Ancak bu kısmet tabakta olumsuz yerde görünüyorsa kısmeti göreceği nze fakat size bir faydası olmayacağına yorumlanır.
 site ekle site ekle Gazete oku